Çalışma Alanlarımız

Hakimoğlu & Yıldırım Hukuk Bürosu

İstanbul ilinde avukatlık ve danışma hizmeti sunan ofisimiz hukukun büyük alanında faaliyet göstermektedir. İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakasında faaliyet gösteren Hakimoğlu Hukuk Bürosu şahıs veya tüzel kişiliğe haiz müvekkilleri için profesyonel danışma hizmeti vermekte ve çözümler üretmektedir. Ofisimizin hizmet verdiği çalışma alanlarını ve bu alanlara ilişkin yazılarımıza bu sayfadan ulaşabilirsiniz. 

Çalışma Alanlarımız

Aile Hukuku
Aile Hukuku
Tüketici Hukuku
Tüketici Hukuku
Tazminat Hukuku
Ticaret Hukuku
İdare ve Vergi Hukuku
İş Hukuku
İş Hukuku
Sağlık Hukuku
Sağlık Hukuku
Gayrimenkul Hukuku
İcra Ve İflas Hukuku
İcra ve İflas Hukuku
Ceza Hukuku
Yabancılar Hukuku
Miras Hukuku

Taraflar evlilik birliği içinde velayeti ortak olarak kullanırlar. Ancak boşanma ile çocuk kendisine bırakılan taraf velayeti kullanır. Medeni Kanun’un 183. maddesine göre ana veya babanın başkasıyla evlenmesi, başka bir yere gitmesi veya ölmesi gibi yeni olguların zorunlu kılması halinde hâkim, re’sen veya ana ve babadan birinin istemi üzerine gerekli önlemleri alır. Bu gibi durumlarda taraflar velayetini değiştirilmesi davası açabilir. 

Birtakım şartları taşıyan işçilerin çalışmaları esnasında geleceğe daha güvenle bakması, işimi kaybedebilir miyim? Kaygısı yaşamadan çalışmalarına devam edebilmeleri için iş güvencesi sistemi mevzuatımıza girmiştir. Bu sisteme göre iş güvencesi kapsamında çalışan işçinin iş sözleşmesi işveren tarafından geçerli bir neden olmaksızın feshedilmesi halinde işçi iş güvencesi kapsamında olduğunu ispatlayarak işe iadesini talep ettiği dava türüdür.

Düğün takıları boşanmada kimde kalır, boşanmada altınlar kime verilir, ziynet eşyası davası ne kadar sürer, ziynet davasında ispat ve anlaşmalı boşanmada düğün takılarına ne olur, boşanma davasından sonra düğün takıları istenebilir gibi tüm soruların cevabına bu yazımızda detaylı şekilde cevaplanmıştır. Yazımızı okuyup bilgi sahibi olduktan sonra uzman avukatımızla iletişime geçebilirsiniz. 

1 thoughts on “Çalışma Alanları”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İÇERİK KORUMALIDIR.
Konuşma Başlat
Danışma Hattı
Merhabalar,
Uzman Avukatımız sorunuza en kısa sürede cevap verecektir.